Marles hiše Maribor d.o.o.

Montažne hiše Marles, kvaliteta na prvem mestu

Cena montažne hiše je vse bolj dostopna


Cena montažne hiše je tisto, kar je lahko odločilno pri izbiri montažnega načina gradnje. Ne glede na to, če ste se že odločili za klasičen ali montažen način, lahko cena montažne hiše še pripomore k drugačni odločitev. Pogosto je namreč bolj dostopna in nekoliko nižja. Potrebno pa je vedeti, da je cena montažne hiše odvisna od več dejavnikov:


o Velikost stavbe: če se odločate za manjšo kvadraturo, bo cena montažne hiše nižja. To velja tako za klasične gradnje kakor za montažne konstrukcije.

o Zaključna faza: glede na to, v kateri fazi se zgradba preda naročniku, bo določena tudi cena. Možnih je več dogovorov, sami pa določate, koliko zaključnih del boste opravili v lastni režiji. To pa pomembno določa končno ceno montažne hiše.

o Materiali po izbiri kupca: poleg zaključnih del so tudi materiali tisti, od katerih je bistveno odvisna cena montažne hiše. Če boste ostali pri osnovnih izbirah, ki jih ponuja proizvajalec, boste znotraj cenovnih mej, ki so vam jih ponudili kot del osnovne ponudbe. Vsako odstopanje oziroma nadgradnja pa bo končno ceno montažne hiše zvišalo.


Pomembno je torej razumeti, da kupec sam lahko bistveno vpliva na to, kakšna bo končna cena. Vse več ljudi pa pri svojih odločitvah upošteva tudi okoljske faktorje, torej dejavnike, ki poleg cene in dostopnosti vplivajo na okolje in naravo. Dvig okoljske ozaveščenosti je v zadnjih letih bistveno pripomogel k priljubljenosti novih, pasivnih in nizkoenergijskih načinov gradnje.


Marles, podjetje izpod mariborskega Pohorja, slovi kot tisti izdelovalec montažnih konstrukcij, ki je dober glas o slovenskem lesu ponesel daleč v svet. S svojimi objekti slovijo po vseh koncih različnih celin. V zadnjem obdobju pa se tudi njihova ponudba prilagaja potrebam in razvili so pester nabor kakovostnih objektov, ki jih odlikuje nižja poraba in nizkoenergijski način gradnje. Najsi gre za pasivno, nizkoenergijsko ali leseno montažno hišo – Marles je sinonim za kakovost. V tem članku pobliže predstavljamo nekaj njihovih bistvenih lastnosti in odlik.

gradnja nizkoenergijske hise

Gradnja nizkoenergijske hiše in njene prednosti


Gradnja nizkoenergijske hiše, med katerimi najvišje standarde kakovosti in odličnosti dosegajo prav Marlesove nizkoenergijske pasivne hiše, velja za ključni element znotraj ponudbe tega najstarejšega in vodilnega slovenskega izdelovalca montažnih hiš. Katere so bistvene prednosti gradnje nizkoenergijske hiše?

o Učinkovita izolacija: zaradi »ovoja« zgradbe, ki je bistven element gradnje nizkoenergijske hiše in pomeni, da je treba zapreti vse odprtine, kjer bi lahko prišlo do uhajanja toplote oz. potrate energije, so tovrstne zgradbe izjemno energetsko učinkovite.
o Manjši stroški energije: posledično način gradnje nizkoenergijskih hiš vodi v velike energetske prihranke, saj uhaja manj toplote oziroma se izgublja manj energije, kar vodi v nižje stroške.
o Skrb za okolje: zaradi načina gradnje in manjše porabe energije tovrstna gradnja pomaga k ohranjanju okolja in skrbi za naravo.


Izdelava lesenih hiš, odlikovanih s certifikatom bonitetne odličnosti AAA


Izdelava lesenih hiš se razlikuje od običajne gradnje, saj gre za celosten koncept gradnje. Zahvaljujoč bogati poraščenosti Slovenije z gozdom, ta zeleni vir pokriva kar 60 odstotkov našega ozemlja. Kot surovina in tradicija je les že stoletja dajal kruh številnim generacijam. Sedaj se njegova obdelava plemeniti s sodobnimi načini in tehnikami, hkrati pa ohranja prvobitno povezanost z naravo.

gradnja pasivne hise

Marles je razvil gradnjo pasivne hiše, ki med drugim ne skrbi le za ohranjanje okolja, temveč uporabniku omogoča tudi prihranek pri porabi energije. Na tem polju Marles slovi kot vrhunski ponudnik nizkoenergijskih lesenih montažnih pasivnih hiš, odlikuje pa se tudi z nazivom bonitetne odličnosti AAA. Slednja pomeni doseganje vrhunskih rezultatov na področju gradnje lesenih hiš in modernih montažnih objektov. Nadpovprečna bonitetna vrednost Marlesovih lesenih hiš pa ne pomeni zgolj visoke bonitetne vrednosti gospodarskih subjektov, temveč namiguje tudi na varnost poslovanja v naslednjem bonitetnem obdobju.


Gradnja pasivne hiše po konceptu Zero Energy Home


Gradnja pasivne hiše je torej tudi odločitev za okoljsko ozaveščeno gradnjo. Tako imenovani pasivni domovi oziroma Zero energy homes označujejo koncept, ki se je uveljavil že na globalni ravni in pomeni pasivno gradnjo.

Marlesovi objekti namreč sodijo med vrsto modelov z vgrajeno predpripravo, ki uporabniku omogoča poznejšo vgradnjo sončne elektrarne ter namestitev polnilnice za električna vozila. Na tem področju Marles tako ostaja zelo konkurenčen, saj utira pot večji energetski učinkovitosti, s tem pa hkrati stremi k samozadostnosti.

montažna hiša


Marles vodilen v gradnji lesenih hiš


Priljubljenost gradnje lesenih hiš ter izdelave montažnih hiš po konceptu Zero Energy Home zadnje čase vse bolj narašča. Montažna gradnja namreč stremi k svoji samozadostnosti predvsem s pomočjo energetskega prihranka. Zasnova lesenih hiš ter njihova postavitev sta namreč tisti, po čemer slovi podjetje Marles, ki že vrsto let prednjači na področju izdelave montažnih objektov, mdr. zlasti lesenih hiš.

Pri tem podjetje dosega uspehe zlasti kot inovator, saj pri gradnji lesenih hiš oz. vsakovrstni gradnji pasivnih hiš sledi t. i. konceptu Zero Energy Home, tj. energetske samozadostnosti objektov. Slednja pa temu ponudniku izdelave lesenih hiš daje prednost pred drugimi in skrbi za njegov uspeh.

gradnja lesenih his