-
Sorodne kategorije:
Gradnje in nepremičnine Hiše Pametne hiše
Montažne hiše Marles, kvaliteta na prvem mestu
- Marleš Hiše
- Prodaja hiš
- Cenik lesenih vikend hiš
- Energijsko varčne hiše
-
Gradnja
- Gradnja hiše
- Gradnja hiše
- Cena gradnja hiše
- Cena gradnje hiše
- Eko gradnja
- Gradnja hiše
- Gradnja hiše cena
- Gradnja hiše po fazah
- Gradnja hiše stroški
- Gradnja in nakup hiše
- Gradnja lesene hiše
- Hiša gradnja
- Izgradnja hiše
- Koliko stane gradnja hiše
- Lesene gradnje
- Manjše hiše
- Moderne hiše
- Nizkoenergijska hiša
- Pritlične hiše
- Projekti hiš
- Gradnja hiše
- Prodaja hiš
- Gradnja hiše rekuperacija in fotovoltaika
- Gradnja in načrt montažne hiše
- Nizkoenergijska in pasivna gradnja
- EKO hiše
- Hiša enokapnica
- Hiša na ključ
- Koliko stane gradnja lesene hiše
-
Lesene hiše
- Cenik izdelave lesene hiše
- Cenik lesenih hiš
- Gradnja hiše iz lesa
- Gradnja lesene hiše cena
- Gradnja lesenih hiš
- Gradnja lesenih hiš cena
- Izdelava lesene hiše
- Izdelava lesenih hiš
- Kako zgraditi hišo
- Lesena gradnja
- Lesena gradnja hiše
- Lesena hiša
- Lesena hiša Marles
- Lesena montažna gradnja
- Lesene hiše cene
- Lesene hiše cenik
- Lesene hišice
- Lesene masivne hiše
- Masivna lesena hiša
- Masivne lesene hiše
- Masivne lesene hiše cenik
- Najcenejše hiše
- Tipske hiše načrti
- Lesene hiše
- Lesene hiše Marles
- Lesene hiše
- Mansardne hiše
-
Montažne hiše
- Atrijske montažne hiše
- Cena montažne hiše
- Cenik montažnih hiš
- Gradnja montažne hiše
- Majhne montažne hiše
- Montažna gradnja
- Montažne hiše Marles
- Najboljše montažne hiše
- Najcenejše montažne hiše na ključ
- Ponudniki montažnih hiš
- Ugodne montažne hiše
- Montažna hiša
- Prodaja hiš
- Montažne hiše
- Gradnja montažne hiše na ključ
- Montažne hiše
- Montažne hiše
- Prodaja montažne hiše
- Pasivne hiše
- Tipske hiše
- Tloris
- Sanjska Hiša
- Hiša
- Pametne hiše
- Limbuška cesta 2, 2341 Limbuš
- http://www.marles.com
- info@marles.com
- 02 4294555
Besedne povezave
pametna hiša
,pametni dom
,kaj je pametna hiša
Pametna hiša kot trajnosten dom prihodnosti
Pametna hiša v današnjem času predstavlja enega izmed prevladujočih trendov sodobne novogradnje, saj uporabniku lajša bivanje na različne načine. Pametni dom oz. t. i. inteligentna hiša vsebuje pametne inštalacije, ki večino sistemov v hiši avtomatizirajo in optimizirajo. Semkaj sodijo tako ogrevanje in hlajenje kot tudi razsvetljava, varnost in nadziranje doma. Kaj je pametna hiša in kaj ta uporabniku torej prinaša? Večjo varnost, povečano udobje, varčevanje z viri in enostavnejše upravljanje.
Ker se je koncept pametnega doma razvijal sočasno z razvojem tehnologije in energetsko učinkovitih sistemov, slednji v tovrstni hiši igrajo skorajda najpomembnejšo vlogo; najsi gre za nizkoenergetsko hišo ali pa celo za pasivno hišo – vse več uporabnikov se za eno ali za drugo odloča predvsem zato, ker z njo privarčujejo pri porabi energije in finančnih sredstev. Glavni dejavniki, ki so prisotni v skorajda vsaki pametni hiši, so torej zlasti varnost, udobje, varčnost in upravljanje, njihova rdeča nit pa je predvsem v tem, da uporabniku olajšajo bivanje in mu omogočijo preprostejše upravljanje lastnega pametnega doma.
Kaj je pametna hiša in katere so njene lastnosti?
Kolikokrat se zalotimo, da nismo povsem prepričani, ali smo ob odhodu z doma ugasnili in izklopili vse potrebno? In kolikokrat se raje zapeljemo nazaj proti domu samo zato, da lahko vse še enkrat preverimo in se mirno odpeljemo dalje? V kolikor se odločimo za pametno hišo, tovrstnih skrbi praktično ne bomo poznali več.
Ena izmed glavnih lastnosti pametnega doma je namreč prav njegova varnost in možnost preprostega upravljanja s sistemi in mehanizmi v njem. Slednje se kot uporabno pokaže prav v primeru, ko odidemo z doma, s pomočjo svojega pametnega telefona pa lahko kadarkoli preverimo stanje svoje pametne hiše. Ta ni opremljena zgolj s senzorji, ki uravnavajo toploto, temveč tudi s senzorji gibanja, odpiranja vrat in razbitja stekla, na ta način pa odganja vlomilce. Kaj je pametna hiša? To je pametni dom, ki je zmožen poskrbeti sam zase tudi takrat, ko nas ni v neposredni bližini, obenem pa varovati vse naše dragocenosti.
Pameten dom je energijsko varčna hiša
Prav v povezavi z inteligentno oz. pametno hišo velikokrat slišimo o t. i. internetu stvari (ang. Internet of Things), kar nas pripelje tudi do ugotovitve o energijsko varčni hiši. Pametno hišo dandanes skorajda že istovetimo s pojmom trajnostne hiše oz. nizkoenergetske hiše, ki varčuje z viri in znižuje stroške.
Prava rešitev vsakega pametnega doma se namreč ne skriva zgolj v lahkem upravljanju in varnosti, temveč predvsem v t. i. povezani »pameti« – integraciji vseh naprav v pametni hiši, torej, ki jih upravlja inteligenten sistem. Tovrstni sistem znotraj energijsko varčne hiše ne upravlja hiše zgolj glede na želene parametre, temveč se odloča tudi na podlagi zunanjih vplivov, s tem pa lahko znižuje stroške. Pametna hiša je nizkoenergetska hiša predvsem po zaslugi integriranega sistema upravljanja, čigar senzorji so velikokrat bolj učinkoviti in natančni kot človeška čutila, obenem pa nam omogočajo najugodnejše bivalne razmere (optimalen odstotek vlage, čistost zraka, toploto itd.).
Značilnosti nizkoenergetske hiše
Pameten dom je vsekakor človeku prijazen, saj mu s pomočjo integriranega centralnega sistema omogoča lažje upravljanje, obenem pa večje udobje pri bivanju in nižje stroške porabe energije. Že ob gradnji našega pametnega doma, tj. trajnostne hiše, pa moramo biti pozorni na ustrezno napeljavo, kajti obstaja več vrst: pametne električne inštalacije so namreč lahko napeljane v omet, pod njega ali pa v beton, zlasti v primeru, da gre za novogradnjo.
Inteligentne električne inštalacije pa so tiste, ki nam znižujejo obratovalne stroške. Pri tem govorimo zlasti o treh dejavnikih energijsko varčne hiše, in sicer o razsvetljavi, upravljanju senčin in ogrevanju ter hlajenju. Pametna hiša, ki je obenem tudi nizkoenergetska hiša oz. nič energijska hiša, namreč omogoča nadzor nad porabo razsvetljave ter prilagoditev razsvetljave glede na zunanjo oz. notranjo svetlobo. Poleg tega je v pametnem domu mogoče regulirati temperaturo vsakega prostora posebej, na ta način pa privarčevati pri stroških ogrevanja in hlajenja pametne hiše.
Primerjava nizkoenergetske hiše z nič energijsko hišo
Najbrž je vsakdo izmed nas sam pri sebi že velikokrat naletel na vprašanje, kaj je pametna hiša. Ena izmed ključnih lastnosti vsake pametne hiše je vsekakor njega energetska učinkovitost. Glavni namen pametnega doma, ki obenem predstavlja tudi energijsko varčno hišo, je čim večje omejevanje toplotne izgube, po drugi strani pa izkoristek naravnih virov energije iz okolja: vode, zraka in sonca. Pogoj vsakršne trajnostne hiše je torej pravi način grajenja in izbira ustreznih gradbenih materialov.
Med energijsko varčnimi hišami razlikujemo med nizkoenergetskimi hišami in pasivnimi oz. nič energijskimi hišami. V primerjavi z nizkoenergijsko hišo, ki ima največ 60 kWg letne porabe energije pri ogrevanju, ničenergijska pametna hiša ne potrebuje aktivnega ogrevalnega sistema. Pasivna pametna hiša je namreč grajena tako, da ima minimalno toplotno izgubo, obenem pa izkorišča toploto notranjih virov in sonca. Ko se odločamo za pametno hišo, je dobro imeti v mislih, kakšno si sploh želimo: nič energijsko hišo ali nizkoenergetsko hišo. Gradnja enega in drugega tipa trajnostne hiše oz. pametnega doma je seveda odvisna od tega, kako varčna bo.