-
Sorodne kategorije:
Gradnje in nepremičnine Hiše Montažne hiše
Montažne hiše Marles, kvaliteta na prvem mestu
- Marleš Hiše
- Prodaja hiš
- Cenik lesenih vikend hiš
- Energijsko varčne hiše
-
Gradnja
- Gradnja hiše
- Gradnja hiše
- Cena gradnja hiše
- Cena gradnje hiše
- Eko gradnja
- Gradnja hiše
- Gradnja hiše cena
- Gradnja hiše po fazah
- Gradnja hiše stroški
- Gradnja in nakup hiše
- Gradnja lesene hiše
- Hiša gradnja
- Izgradnja hiše
- Koliko stane gradnja hiše
- Lesene gradnje
- Manjše hiše
- Moderne hiše
- Nizkoenergijska hiša
- Pritlične hiše
- Projekti hiš
- Gradnja hiše
- Prodaja hiš
- Gradnja hiše rekuperacija in fotovoltaika
- Gradnja in načrt montažne hiše
- Nizkoenergijska in pasivna gradnja
- EKO hiše
- Hiša enokapnica
- Hiša na ključ
- Koliko stane gradnja lesene hiše
-
Lesene hiše
- Cenik izdelave lesene hiše
- Cenik lesenih hiš
- Gradnja hiše iz lesa
- Gradnja lesene hiše cena
- Gradnja lesenih hiš
- Gradnja lesenih hiš cena
- Izdelava lesene hiše
- Izdelava lesenih hiš
- Kako zgraditi hišo
- Lesena gradnja
- Lesena gradnja hiše
- Lesena hiša
- Lesena hiša Marles
- Lesena montažna gradnja
- Lesene hiše cene
- Lesene hiše cenik
- Lesene hišice
- Lesene masivne hiše
- Masivna lesena hiša
- Masivne lesene hiše
- Masivne lesene hiše cenik
- Najcenejše hiše
- Tipske hiše načrti
- Lesene hiše
- Lesene hiše Marles
- Lesene hiše
- Mansardne hiše
-
Montažne hiše
- Atrijske montažne hiše
- Cena montažne hiše
- Cenik montažnih hiš
- Gradnja montažne hiše
- Majhne montažne hiše
- Montažna gradnja
- Montažne hiše Marles
- Najboljše montažne hiše
- Najcenejše montažne hiše na ključ
- Ponudniki montažnih hiš
- Ugodne montažne hiše
- Montažna hiša
- Prodaja hiš
- Montažne hiše
- Gradnja montažne hiše na ključ
- Montažne hiše
- Montažne hiše
- Prodaja montažne hiše
- Pasivne hiše
- Tipske hiše
- Tloris
- Sanjska Hiša
- Hiša
- Pametne hiše
- Limbuška cesta 2, 2341 Limbuš
- http://www.marles.com
- info@marles.com
- 02 4294555
Besedne povezave
gradnja hiše
,montažna gradnja
,Gradnja hiše – kako se je lotiti?
Gradnja hiše nam ponavadi predstavlja velik finančni zalogaj, zato je smiselno že na samem začetku sestaviti podroben finančni načrt. Z njim opredelimo izvedbo gradnje in cenovni znesek vsake posamezne faze. To nam je v pomoč ne samo pri razporejanju lastnega proračuna, temveč tudi kot dokazilo bankam, če se bomo odločili zaprositi za posojilo. Nekaj manevrskega prostora bi si morali pustiti tudi za nepričakovane stroške, ki nas lahko sicer neprijetno presenetijo in udarijo po žepu. Cena hiše je odvisna od same cene parcele, izbire gradbenega materiala, tipa in zasnove hiše (vključno s fasado), težavnosti in tipa gradnje itd. Montažna gradnja načeloma temelji na vnaprej sestavljenih elementih (sestavljeni so le deloma ali pa tudi v celoti). To omogoča hitrejšo izdelavo in enostavnejši transport.
Gradnja hiše po fazah – katere faze poznamo?
Najprej je potrebno pridobiti gradbeno dovoljenje in ostalo dokumentacijo ter parcelo pripraviti na gradbena dela, ki sledijo, ter označiti bodoče gradbišče. Nato se pripravijo temelji s kletno ploščo. V tretji fazi se zgradi gradbena konstrukcija (zidovi, stene itd). Po koncu tretje in v začetku četrte faze je potrebno vgraditi stavbno pohištvo in poskrbeti za inštalacijo vnaprej dogovorjenih ogrevalnih sistemov. V peti fazi, ki je zaključna, se je potrebno osredotočiti na notranjost hiše in slikopleskarska dela, opremljanje doma s keramičnimi ploščicami, polaganje parketa in tako naprej. V tej fazi se lahko odločimo tudi za namestitev varnostnega sistema ali podobne zaščite, preden se dokončno vselimo v naš novi dom. Vsaka izmed faz se od ostalih razlikuje glede na dolžino in težavnost procesa, ki ga zahteva, ter posledično tudi finančne investicije, ki jo predstavlja. Ker prva faza zajema predvsem birokratske postopke, nimamo posebno visokih stroškov, medtem ko je tretja faza najdražja. Navadno zajema okoli 40% ali več končne cene, saj je tudi najobsežnejša in najbolj zahtevna izmed vseh. Pri montažni gradnji faze potekajo na isti način, vendar je celoten proces precej hitrejši in je hiša lahko popolnoma pripravljena za vselitev že v nekaj tednih.
Kako se montažna gradnja razlikuje od klasične?
Montažna gradnja se od klasične razlikuje po uporabljenih elementih, saj so le-ti pripravljeni vnaprej. To nam omogoča veliko hitrejšo izdelavo in nižje stroške (saj je tudi sam proces izvedbe krajši in preprostejši). Prav tako se je z montažno gradnjo lažje izogniti nepredvidenim stroškom, saj že ob podpisu pogodbe določimo vse stroške. Priljubljene so predvsem tipske montažne hiše, kjer svoj dom praktično izberemo iz kataloga, lahko pa se z izvajalcem dogovorimo tudi za prilagoditve glede na lastne želje. Glede na to se prilagaja tudi cenik; osnovna izvedba je seveda najbolj ugodna, montažna gradnja na ključ pa zahteva večji denarni vložek.
Kako izbrati izvajalca za gradnjo hiše?
Najprej moramo sploh vedeti, kakšne izvedbe si želimo – če bi radi gradnjo po določeni točki nadaljevali v lastni režiji, se lahko dogovorimo le za izvedbo do določene faze. Ponavadi se je možno dogovoriti za stopnjo »zunaj zaključen objekt« (hiša je pokrita, z okni in fasado), »delni ključ« ali »ključ v roke«. Pri delnem ključu izvajalec poskrbi tudi za vse druge grobe inštalacije, pri ključu v roke pa za dela, ki so običajno vezana na peto fazo gradnje. To so recimo fine inštalacije ali polaganje sanitarne keramike. Slednja opcija je najboljša, če s področjem gradbeništva nismo najbolj seznanjeni. Za tako postavitev hiše potrebujemo le enega izvajalca in hkrati predstavlja najhitrejšo pot do novega doma. S podpisom pogodbe je izvajalec navadno odgovoren tudi za odpravo vseh morebitnih napak, do katerih bi lahko prišlo. Na tak način se tudi mi kot naročniki ustrezno zavarujemo. Smiselno je podrobno pregledati ponudbe različnih izvajalcev in obseg del, ki so zajeta. Najbolje se je odločiti za ponudnike z daljšo zgodovino poslovanja in dobrimi referencami.