Varilni aparat co2 za varjenje MIG MAG in varilni aparat TIG

Varjenje je postopek spajanja dveh materialov, kot je jeklo, aluminij, medenina, nerjaveče jeklo, plastika in drugo. Pri tem varilec uporablja posebno opremo oziroma stroje, ki se med seboj razlikujejo glede na različne postopke dela, kot je obločno, TIG in MIG MAG varjenje. Pri tem se varilni aparat Co2 uporablja za MIG MAG varjenje, čemur pravimo tudi varjenje kovinskih inertnih plinov, ki se uporablja za spajanje aluminija ter številnih vrst zlitin in kovin. Ta vrsta strojev se uporablja tudi za obdelavo nizko legiranih in nelegiranih jekel in neželeznih kovin. Vsestranski varilni aparat co2 omogoča dobre rezultate in visokokakovostne zvare. Varilni aparat Tig pa se uporablja za ročno varjenje z volframovim inertnim plinom, s katerim varilec spaja različne materiale, kot je aluminij, magnezijeve zlitine, jeklo in nerjaveče jeklo, baker, medenine in titan. Prodajni program specializiranega podjetja Pretent zajema varilne aparate CO2, varilne aparate TIG, opremo za MMA oziroma obločno varjenje, točkovne aparate za avtomobile ter zračne plazme.

Varjenje na co2 aparat

Varilni aparat Co2 – Transformator in Inverter

Varilni aparati co2 za mig mag varjenje se pogosto uporabljajo v avtomobilski industriji. Pri tem ima stroj vgrajeno varilno pištolo, enoto za dovajanje toka, zaščitni dovod plina in elektrodo, s katero delavec vari materiale. Podjetje Pretent nudi Inverter varilne aparate Co2 priznane italijanske blagovne znamke CEA, ki omogočajo mig mag varjenje z invertskim ali transformatorskim izvorom z ločeno omarico in dvokolesnim ali štirikolesnim pogonom. CEA varilni aparat CO2 vrste Transformator je na voljo v modelih ECHO, ki imajo vgrajene ločene podajalnike žic, pri čemer koristijo optimalno elektronsko prilagoditev od podajalnika. Transformator modeli COMPACT pa imajo vgrajene pred nastavljene varilne programe, kar olajšuje delo. Uporabniku prijazen CEA varilni aparat co2 vrste Inverter pa ima vgrajeno visoko tehnologijo z večprocesno opremo, zmogljivo programsko opremo ter vgrajeno digitalizacijo z barvnim zaslonom, digitalnim upravljanjem in z izpopolnjenimi grafičnimi prikazi. Na voljo so kompaktni in lahki enofazni in trifazni modeli z dvojno impulznostjo ter modeli z vgrajenim napajalnikom za žice in vozičkom.

Varilni aparat TIG z enosmernim in izmeničnim tokom  

Med koničasto in ne taljivo volframovo elektrodo in območjem, ki ga je potrebno variti, je narejen lok. Za zaščito pa se uporablja inertni plin argon. Ker varilec uporablja plinski ščit, je mogoče tanke kovine zelo lepo spojiti, saj varilni aparat tig omogoča čisto oblikovanje z doseganjem estetskega videza zvara. V specializirani ponudbi podjetja Pretent so na voljo električni varilni aparati blagovne znamke CEA za varjenje z volframovim inertnim plinom. Najnovejše tehnologije z inverterji so na voljo v modelih z enosmernim in izmeničnim tokom, pri čemer vsak model nudi različne funkcije in možnosti, ki zadovoljijo potrebe tudi najbolj profesionalnih varilcev. Tehnologija opreme omogoča digitalni nadzor nad procesi, v avtomatizirane stroje pa je mogoča vgradnja trifaznih virov energije. CEA varilni aparat Tig nudi zelo hitre impulze, zato pri delu omogoča zmanjševanje ločenega stožca in toplotnega območja za obdelavo, kar posledično povečuje penetracijo in hitrost varjenja.

Vrhunski varilni aparat tig

Oglejte si ponudbo varilnih aparatov tig

Kateri varilni aparat izbrati?

Pri vprašanju kateri varilni aparat izbrati, se je najbolje nasloniti na določene postavke, kot je vrsta in debelina materiala za obdelavo, položaj varjenja ter vrsta vira varilnega toka in količina razpoložljivega toka. Na splošno pa velja, da je izbira stroja v večji meri odvisna od vrste varjenja. Tako se varilni aparat Co2 uporablja za mig mag varjenje, pri čemer se spajajo večji in debelejši kosi kovin. Za varilni aparat CO2 je značilno tudi to, da uporablja material za polnjenje. Materiala za polnjenje pa ne uporablja varilni aparat Tig, ki je primerjen za spajanje manjših kosov kovine. Za svetovanje pri izbiri električnih varilnih aparatov so na voljo svetovalci v podjetju Pretent, ki se s trgovino in servisom nahaja na naslovu Cesta na Brdo 85 v Ljubljani. Podjetje nudi tudi pooblaščen servis za varilne aparate Co2 za mig mag varjenje ter za druge vrste aparatov blagovnih znamk CEA, STEL in JASIC.

Več o tem kateri varilni aparat izbrati