Brunarice iz hlodov pričarajo pravljično vzdušje

Brunarice iz hlodov oziroma okroglih brun so za marsikoga edine prave. Uporaba drugih oblik lesa je sicer lahko zelo praktična, a ne dosega enakih vizualnih učinkov, kljub temu pa imajo tudi druge lesene hiše poseben čar, ki ga mnogi ne bi zamenjali za nič. Prve bi najlažje opisali kot skupek pravljičnosti, naravne prvobitnosti in pridiha skrivnostnega skandinavskega okolja, druge pa so prav tako čarobne in s svojim videzom veliko bolj pogoste v našem okolju.

Če sami prisegate na klasične, »večno moderne« rešitve, je gradnja brunarice iz hlodov zagotovo prava izbira za vas, saj očarajo s svojim rustikalnim videzom, tradicionalnim šarmom, enostavno zasnovo in bogatim vonjem lesa, ki vas bo vsak večer zazibal v trden sen. Izbirate lahko med klasično izvedbo, sodobno, gorsko… v podjetju LogHOUSE d. o. o., jih namreč izdelujemo po meri in jo bomo popolnoma prilagodili vašim željam in potrebam.

Te pa niso priljubljene le zaradi estetskih razlogov. Lesene brunarice so namreč rešitev, ki predstavlja najmanjši poseg v okolje, kar postaja vse bolj pomemben dejavnik. Naravni materiali so cenjeni (še posebej les), zato so vse bolj zaželeni in precej v prednosti pred ostalimi gradnjami.

Pri gradnji lesene brunarice je treba polagati pozornost na detajle. Les je ključni gradbeni material in zagotavlja toplino ter trdnost. Pri nas je še posebej priljubljen smrekov les, saj je cenovno ugoden (naši gozdovi so ga polni), enostaven za obdelovanje, trpežen in ima ob pravilnem vzdrževanju, tudi izjemno dolgo življenjsko dobo. Dolga življenjska doba pa je tudi posledica tega, da je ta les avtohton in je bil že kot drevo prilagojen na naše vremenske razmere in ostale pogoje.

Lesene brunarice

Brunarice iz hlodov ali lesene hiše?

Brunarice iz hlodov so zračne in zagotavljajo izredno prijetne bivanjske pogoje, ki so poleg vsega drugega tudi zdravju prijazni. V njih se dosti bolje počutijo ljudje, ki imajo težave z dihali. Uravnavajo vlago, kar pomeni da les vlago vsrka, ko jo je v zraku preveč in jo oddaja nazaj v prostore, ko je ta presuh. Če še niste imeli priložnosti prespati v leseni hiši, vam priporočamo da izkoristite to možnost, če boste le lahko. Potem boste lažje razumeli, zakaj marsikdo prisega na bivanje v leseni hiši.

BRUNARICE

Lesene brunarice pa niso primerne le za stalno bivanje, odlično se obnesejo tudi kot počitniške hišice. Prosti dnevi že sami po sebi nudijo oddih in odklop od hitrega tempa življenja, če pa jih preživite v brunarice, pa je še toliko bolje. V manjših vikendih si mnogi uredijo stalno domovanje, če ne prej, pa takrat ko se upokojijo. V primeru morebitne prodaje v prihodnosti, so brunarice iz hlodov zelo smiselna izbira oziroma investicija, saj med vsemi tipi lesenih hiš, dosegajo najvišje prodajne cene.

Brunarice iz hlodov

Kaj pa izolacija lesene brunarice?

Izolacija lesene brunarice je ključna za ohranjanje energijske učinkovitosti, dolge življenjske dobe in udobja stanovalcev. Po svetu se uporabljajo različne vrste, vsaka od njih pa ima svoje prednosti in slabosti. Katera izolacija je primerna, je odvisno od proračuna posameznika, od podnebnih razmeri in od ciljev glede tega, kako dolgo naj bi ta trajala.

Najdražja toplotna in zvočna izolacija je naravna volna (bombažna, ovčja, konopljina), ki ima odlične lastnosti, saj omogoča dihanje lesa in pripomore pri uravnavanju vlage v notranjosti. Obstaja tudi celulozna izolacija, ki je ekološka in izdelana iz recikliranega papirja. Njena namestitev je zahtevna, velja pa za cenovno ugodno.

Vsi poznamo stekleno volno, ki je pri nas še vedno zelo pogosta. Je namreč poceni, ima dobre lastnosti in je enostavna za namestitev. Še ena od možnosti je mineralna volna, bolj priljubljeni pa so penjeni materiali (polistirol, poliuretan), čeprav do okolja niso ravno prijazni. Poznamo še izolacijo iz lesnih vlaken, oziramo izolacijske plošče.

Ko se odločate za izolacijo, je vsekakor najbolje poslušati mnenja strokovnjakov, saj imajo veliko izkušenj in vam bodo znali pravilno svetovati.

Največja težava pri gradnji, je prav njena izolacija, ki jo je težje namestiti zaradi okroglih brun. Odločite se lahko za izolacijo z notranje strani, vendar pa boste s tem žal zakrili pogled na les. Obstaja pa tudi drugačna rešitev, in sicer so to dvojne stene, ki omogočajo vmesno izolacijo. Brunarice iz hlodov so lahko tako še prijetnejše za bivanje, ne da bi vam bilo treba za to skaziti njihovo estetsko podobo.

Brunarice iz hlodov

Zakaj se odločiti za bivanje v leseni brunarici

Razlogov za to je veliko, prednjačijo pa zagotovo estetski videz, povezanost z naravo, prijaznost do okolja, izjemna toplotna učinkovitost, zvočna izolativnost, hitra gradnja (vselitev je mogoča že v slabem letu), cenovna konkurenčnost ter prilagodljivost in možnost izdelave po meri.

Če želite ustvariti prijeten dom, upoštevajte svoje potrebe, cilje in preference. Le tako boste namreč zadovoljno bivali in sprejemali vse, kar vam bo ta nudil.

Lesene brunarice iz hlodov