Katero naravno olje za lase izbrati v boju proti prhljaju in ostalimi boleznimi lasišča

Recept za najboljšo nego naših las se skriva v naravnih sestavinah in med njimi je tudi naravno olje za lase. Uporaba olja za lase prinaša številne prednosti. Ne samo, da olja prodrejo globoko v lase, jih negujejo in regenerirajo, ampak predstavljajo tudi naravno pot v boju proti prhljaju, srebečici in drugimi bolezenskimi stanji lasišča. Olja, kot je naprimer arganovo, so polna osnovnih maščobnih kislin, ki nadomestijo lipide v laseh, ko se ti začnejo cepiti in sušiti. Rezultat so sijoči in polni lasje. Poleg tega olje za lase deluje kot neke vrste zamašek, saj zapre poškodbe na površini lasa, s tem pa v njem zadrži vlažnost, zaradi česar je lase lažje krotiti. Ker olja vsebujejo vlažilne učinkovine, je z njihovo pomočjo mokre lase veliko lažje razčesati, hkrati pa nam ni treba skrbeti, da bi prišlo do lomljenja.

Nega suhih las z oljem za lase

Naravno olje za lase bo obnovilo lasišče in spodbudilo rast, a najprej je treba ugotoviti, katero olje za lase potrebujejo vaši lasje. Za vsako težavo z lasmi obstaja negovalno olje. Arganovo olje pogosto imenujemo kar “tekoče zlato”, saj ima toliko učinkov. Polno je vitamina E, antioksidantov in osnovnih maščobnih kislin, zaradi česar je eno najbolj učinkovitih naravnih vlažilnih sredstev. Izboljša prožnost las, olajša krotitev, odpravlja škodo in pustim lasem doda sijaj.

Olje čajevca bo pomirilo suho in razdraženo kožo ter odpravilo prhljaj. Kokosovo olje pa je naravno antibakterijsko sredstvo, ki bo prodrlo v lase, jih navlažilo in poskrbelo, da bodo tudi v bolj mrzlih mesecih dišali po poletnih počitnicah.

Ne glede na to o katerem izdelku razmišljate, poskrbite da boste izbrali kakovosten izdelek. Olje za lase je nabolje kupovati v lekarnah ali v trgovinah z naravnimi izdelki. Ena takšnih je tudi Etnobotanika, ki v harmoniji s tradicijo ponuja naravne izdelke za nego. Negovalna naravna olja za lase predstavljajo popolno, predvsem pa naravno rešitev v boju proti prhljaju in ostalimi boleznimi lasišča..

Negovalna olja za lase – odlična in naravna rešitev v boju proti prhljaju

Prhljaj je eden najpogostejših dermatoloških pojavov, ki prizadene tako moške kot ženske vseh starostnih skupin, pogosto pa ga spremljajo tudi neprijetni občutki srbenja in draženja. Najpogostejši simptom te dermatološke težave je tvorba lusk na lasišču. Pravzaprav gre za odmrle kožne celice, ki se z lasišča luščijo v kosmičih različnih velikosti in barv – od zelo drobnih suhih pikic do večjih lusk rumenkaste barve. Skupna jim je le ena stvar – niti približno se jih ne da hitro odpraviti.

Monoi olje TahitiMonoi olje Vanilija

Glede na to, da ima lahko prhljaj veliko različnih vzrokov, nam mora biti jasno, da ni vedno mogoče najti univerzalnega »recepta«, kako se ga znebiti. Pri iskanju rešitve je najpomembnejše začeti z odkrivanjem vzroka. Nastanek prhljaja lahko izzove več dejavnikov: zmanjšana odpornost, hormonske spremembe, način prehranjevanja, stres, bolezni, pomanjkanje vitaminov. Ker je možnih vzrokov za nastanek prhljaja več, je tudi njegovo odstranjevanje mnogokrat neuspešno ali pa traja dlje časa.

Pri iskanju vzrokov in rešitve pa ne smemo pozabiti na pravilno nego las in lasišča. Priporočeno je, da las ne umivamo prepogosto, saj prekomerno pranje spodbuja čezmerno delovanje lojnic. Glivica Pityrosporum ovale se namreč hrani z izločki žlez lojnic, zato so ljudje z mastnim lasiščem dovzetnejši za okužbo in nastanek prhljaja. Zadostuje, če si lase umivamo vsake tri dni. Pri tem je pomembno, da jih zelo dobro speremo in da voda ni prevroča. Če je le možno, las ne sušimo s sušilcem. Izognimo se tudi preveč agresivnim preparatom za nego las, pri izboru najustreznejšega šampona pa naj nam pomaga farmacevt. Izbiramo lahko med šamponi, ki delujejo neposredno na glivice, in šamponi, ki odpravljajo simptome. Pri hudi srbečici ter rdeči in razdraženi koži na lasišču, debelih luskah in rumenkastih krastah je nujen posvet z zdravnikom, saj so ti simptomi lahko posledica seboroičnega dermatitisa, ki lahko prizadene ne samo lasišče, temveč tudi obraz in prsi ter zahtevajo zdravniški nasvet in zdravljenje.

Amlino olje

Nega suhih in poškodovanih las – monoi in amlino olje za lase 

Tako monoi kot amlino olje za lase je primerno za uporabo pri vseh tipih in stanjih las. Monoi olje zdrave lase učinkovito ščiti pred različnimi vremenskimi dejavniki v toplejših mesecih kot so sonce, veter, bazenska in morska voda. V hladnejših mesecih pa negovalno olje za lase preprečuje poškodbe las, do katerih lahko pride zaradi velikih temperaturnih sprememb med zaprtimi prostori in okolico. Še zlasti je priporočena uporaba olja za suhe in poškodovane lase, saj jih hrani, vlaži in obnavlja

Amlino olje za suhe in poškodovane lase vrača lasem lesk in prožnost, lasje postanejo na otip svilnati. Nanos olja na poškodovane lase je lahko vsakodneven, saj je njegov učinek takojšnji. Lasje so po uporabi olja videti veliko bolj zdravi. Poleg blagodejnega delovanja na lase ima amlino olje zelo dober učinek tudi na lasišče. S tem oljem boste poskrbeli za naravno pot v boju proti prhljaju, srebečici in drugimi bolezenskimi stanji lasišča. V tem primeru je njegova uporaba priporočljiva enkrat tedensko.

Privoščite svojim lasem naravno nego z naravnimi izdelki Etnobotanika®. Verjemite, hvaležni vam bodo. Vabljeni.