Kuhinjski štedilnik na drva spet prihaja v modo

Kuhinjski štedilnik na drva postaja vedno bolj atraktiven, čeprav si marsikdo ob njihovi omembi še vedno predstavlja stare in že zarjavele kuhalne plošče. Temu pa danes še zdaleč ni več tako. Na voljo so različne vrste, oblike in dimenzije dobrih štedilnikov na drva (50 cm ali več), ki lahko izgledajo moderno ali pa rustikalno.

Katerega boste izbrali, je odvisno od tega v kakšnem stilu je opremljeno vaše stanovanje. Za počitniške hišice je morda bolj primeren rustikalni kotni štedilnik na drva, medtem ko se bo v vaš dom verjetno bolj podala samostoječa naprava. Kakorkoli že, prepričani smo, da boste našli dobri štedilnik na drva, ki vas bo s svojo funkcionalnostjo popolnoma navdušil.

Kuhinjski štedilnik na drva s pečico

Prednosti kuhinjskega štedilnika na drva

Štedilnik na drva (50 cm ali večje velikosti) je v resnici prava multifunkcijska naprava, saj ga lahko uporabimo za celo vrsto reči. Če ste mislili, da je uporaben le za kuhanje, ste zelo motili.

Kuhinjski štedilnik na drva s pečico

Na voljo so različne vrste teh multifunkcijskih naprav, ena izmed njih pa je tudi (kotni) štedilnik na drva s pečico. Ste že kdaj jedli pico iz krušne peči? Potem najbrž dobro veste, da je čisto drugačnega okusa, kot če jo pripravljate doma v električni pečici. Takih jedi je ogromno, zato je štedilnik na drva s pečico odlična rešitev za vse, ki v kuhinji preživite veliko časa.

Kar predstavljajte si vonj lesa prepleten z vonjem sveže pečenega kruha! Dobri štedilnik na drva bo poskrbel, da boste komaj čakali konec tedna, ko boste že na vse zgodaj zjutraj na uživali ob skodelici vroče kave in sveže pečenem kruhu z vašo najljubšo marmelado ali medom.

Dobri štedilnik na drva

S kuhinjskim štedilnikom s pečico, se lahko tudi ogrevamo

Dobri štedilniki na drva postajajo v zadnjem času še posebej priljubljeni, saj cene kurilnega olja in elektrike strmo naraščajo. S (kotnim) štedilnikom na drva namreč lahko ogrevamo tako zrak kot sanitarno vodo. Pred nakupom se moramo le odločiti, katero vrsto bomo izbrali - toplozračni ali termo štedilnik. V zadnjih letih je tehnologija tako napredovala, da oboje prištevamo med okolju prijazen način ogrevanja.

Različne oblike in dimenzije kuhinjskega štedilnika na drva s pečico ali brez

Tovrstni štedilniki so se v zadnjih letih z napredkom tehnologije zelo razvili, zato še zdaleč ne izgledajo tako kot nekoč. Dandanes je na voljo več različnih dimenzij štedilnika na drva (50 cm ali več) in oblik – klasični, samostoječi, vgradni, kotni...

Štedilnik na drva lahko tako postavite praktično kamorkoli si želite ter ga po potrebi obdelate z materialom, ki se poda s stilom celotnega stanovanja. Če se boste odločili npr. za kotni štedilnik na drva, bodite pozorni le na to, da se v istem kotu nahaja tudi dimnik.

Štedilnik na drva 50 cm

Jedi so na dobrem štedilniku na drva okusnejše

Že sam les oddaja vonj domačnosti in topline, če pa mu dodamo še aromo goveje juhe, pa je nedeljsko popoldne zares popolno. Na kuhinjskih štedilnikih na drva so kuhali že naši stari starši, zato vas bo vsako kuhanje poneslo za nekaj desetletij v preteklost. Vsaka jed bo tako še boljšega in polnega okusa, saj vas bo spominjala na tisto, ki vam jo je nekoč pripravljala vaša babica.

Štedilnik na drva

Slabosti kuhinjskega štedilnika na drva

Čeprav je na voljo zares veliko dobrih štedilnikov na drva (s pečico) pa se je vseeno potrebno zavedati njihovih slabosti. Jedi pripravljene na takšni kuhinjski plošči oz. v pečici so resda odličnega okusa, a se moramo najprej naučiti,

kako ogenj vzdrževati in kako zakuriti ravno dovolj, da hrana ne bo kipela ali po drugi strani ostala surova. Uporaba tovrstne naprave torej zahteva malce spretnosti in časa, saj se kuhalna plošča ne segreje tako hitro kot pri električnem štedilniku.

Kotni štedilnik na drva