Hale z zelo dolgo življenjsko dobo


Hale so robustni objekti sestavljeni iz aluminijastih profilov in vroče cinkanih jeklenih veznih členov. Mogoče je izbirati med 3 različnimi tipi montažnih hal, ki se razlikujejo v materialu strehe in stranic.

Čeprav se za skladiščne in proizvodne prostore lahko uporabljajo šotori in hale, pa so slednje robustnejše in prenesejo zahtevnejše vremenske razmere. Kakšne tipe hal poznamo ter kakšne so prednosti in vrednost oz. strošek pa si preberite v nadaljevanju.

montazne hale


Hale panel/panel


Če vaše potrebe presegajo zmožnosti industrijskih šotorov, je ena izmed najboljših izbir montažna hala sestavljena iz izolirnih panelov. Le-ti sestavljajo tako streho kot stranice, zato je toplotno izolirana. V primerjavi z industrijskimi šotori, ta tip hale omogoča višjo tehnično varnost ter dolgo življenjsko dobo.

cena-montazne-hale

Cena montažne hale je odvisna od njene velikosti, saj jo lahko prilagajamo po svojih željah. Paneli so enostavno sestavljivi, zato je dolžina poljubna po korakih – na 2,5 m ali 3 m. Prav tako je mogoče izbirati med različnimi stranskimi višinami in samim razponom hale.


Hale pločevina/pločevina


Tako kot pri tipu iz panelov je tudi pri hali iz pločevine konstrukcija narejena iz aluminijastih profilov in jeklenih veznih členov. Od prejšnjega modela serazlikuje v materialu strehe ter stranic in ceni. Montažne hale tipa 5 so sestavljene iz trapezne pločevine, zato niso toplotno izolirane. 

Posledično imajo tovrstne hale in šotori podobno namembnost – uporabne so za skladiščenje izdelkov in strojev, katerim temperaturna nihanja ne škodujejo. V pločevinasti hali lahko shranjujemo npr. kmetijsko mehanizacijo ali strojno opremo.

montazna hala


Hale in šotori – kaj izbrati?


Oboji imajo zelo podobno konstrukcijo, zato se marsikdo sprašuje, katera opcija je boljša. Cena montažne hale je seveda drugačna od cene šotora, zato je dobro vedeti, kaj so njene prednosti.

Prednosti montažnih hal


  • Hitra postavitev in mobilnost


Najpomembnejša prednost hal je sigurno zelo hitra postavljivost. Le-ta je sicer odvisna od velikosti hale – montaža manjših dimenzij traja le 1 - 4 dni, večjih dimenzij pa nekje 7 - 10 dni. Ker je panele in pločevino hal enostavno sestaviti in razstaviti, jih je po želji enostavno povečati ali pa jih prestaviti na drugo lokacijo. Velika prilagodljivost je tako ena izmed ključnih prednosti, katera upraviči vaš strošek ob nakupu.


  • Dolga življenjska doba


Hale so v primerjavi z industrijskimi šotori robustnejše, zato je zanje značilna zares dolga življenjska doba. Ne glede na to kateri tip hale boste izbrali, vam bo sigurno odlično služila še vrsto let. Modularna konstrukcija je iz najkakovostnejših materialov, zato je odporna na vse vremenske razmere. Življenjska doba se ne bo skrajšala niti v primeru močnega vetra ali večje količine snega.


  • Toplotna izoliranost


Šotori in hale imajo mogoče v nekaterih primerih res podobno namembnost, a šotor nikoli ni zares izoliran. V najboljšem primeru je delno izoliran, saj streho vedno predstavlja PVC ponjava. Strošek ob nakupu hale je zato popoloma opravičljiv, saj se lahko odločite za različico in panelov, ki je toplotno izolirana. Tako ni primerna le za skladiščenje strojne opreme, temveč lahko vanjo preselite obstoječe poslovne prostore. Ker je njena snežna nosilnost 75 kg/m2 – 125 kg/m2, boste v njej varni tudi sredi hude zime.


  • Dodatna oprema


Cena montažne hale pa bo malce višja, če se boste odločili za nakup dodatne opreme – razsvetljave, PVC oken, protikondenzacijske ponjave, osebnega prehoda in dvižnih ali drsnih vrat. Vsi omenjeni elementi so sicer zelo uporabni, zato pred nakupom dobro premislite, za kakšne namene boste montažno halo sploh uporabljali.


  • Ugodna cena


Kljub naštetih prednostim pa je cena montažne hale zelo ugodna. Ne glede na to ali izberete halo iz panelov ali iz pločevine, boste v zameno za majhen vložek dobili zelo veliko. Ker je zanjo značilna zelo dolga življenjska doba, se nakup hale definitivno izplača.

skladiscni sotor